Zaproszenie na Marsz Na Orientację Żabim Skokiem na 25.08.2018 r.

2008.2018

Jest ktoś, kto zdecydowanie bardziej lubi słoneczne kąpiele, niż my. Co więcej, nie potrzebuje filtrów, okularów i słonecznych kapeluszy. Jest też ktoś, kto pływanie ma we krwi i w wodzie spędza większość swojego życia. Czasem się ich boimy, czasem brzydzimy, bo często ich nie znamy. Ale gdy już poznamy, to pokochamy lub przynajmniej docenimy, bo płazy i gady są po prostu wspaniałe. Nie trać więc czasu, Marsz Na Orientację Żabim Skokiem jest doskonałą okazją dla tych, którzy oprócz aktywnego wypoczynku odczuwają potrzebę odkrywania skarbów bioróżnorodności tuż za progiem swojego domu. Trójmiejski Park Krajobrazowy jest idealnym miejscem do odkrywania i poznawania jego mieszkańców, łączy bowiem w sobie ogromne zróżnicowanie przyrody ożywionej, nieożywionej i krajobrazu, a to wszystko niemal tuż za progiem. Wychodząc naprzeciw potrzebom i realizując swoją misję Liga Ochrony Przyrody Okręg w Gdańsku pragnie zaprosić do udziału w niecodziennym marszu na orientację. Marszu, w którym liczy się nie tylko rywalizacja, ale również wiedza i wrażliwość na wartości przyrodnicze. Jeśli lubisz chodzić, spacerować, aktywnie spędzać czas, jeśli odkrywasz w sobie pasję przyrodnika, obserwatora przyrody lub po prostu lubisz swoje otoczenie i pragniesz je poznawać, jeśli masz wiedzę przyrodniczą lub chcesz ją wzbogacić, w końcu jeśli lubisz odrobinę rywalizacji, to wykonaj z nami kilka żabich skoków!

Marsz organizowany jest w ramach zadania „Edukacja ekologiczna drogą do poznawania gdańskiej przyrody” - cykl zajęć praktycznych, dofinansowanego ze środków Miasta Gdańska.

DŁUGOŚĆ I TRUDNOŚĆ TRASY:

Trasa ma około 10 km długości w zróżnicowanym terenie, z kilkoma stromymi podejściami i zejściami. Przeznaczona dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.

PROGRAM MARSZU:

Data: 25.08.2018 r. (sobota)

Nasz marsz zaczynamy na łące u podnóża górki opodal ulicy Michałowskiego 47 w Gdańsku (VII Dwór), przy wejściu do lasu za rondem. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godzinie 9:15 i potrwa do 9:45. Podczas rejestracji zostaną wręczone pakiety uczestnika. Potem nastąpi oficjalne przywitanie i rozpoczęcie marszu.

Udział w marszu jest bezpłatny. Ze względów organizacyjnych konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie poprzez e-mail: lopgda@poczta.onet.pl lub telefonicznie pod numerem 58-341-43-76, podając niezbędne dane: IMIĘ, NAZWISKO, ADRES E-MAIL i TELEFON KONTAKTOWY.

Zgłoszenia przyjmowane są od indywidualnych osób lub drużyn dwuosobowych.

Szczegóły w regulaminie.

Dojazd komunikacją miejską: do przystanku Abrahama (Strzyża) tramwajami linii 5, 6, 9, 11, 12, oraz autobusem linii 149 lub 249 do przystanku Norblina.

Dojazd samochodem: ulica Michałowskiego. Wzdłuż ulicy znajdują się parkingi bezpłatne. Organizator nie zapewnia miejsc parkingowych.

Marsz składać się będzie z trzech etapów:

ETAP I – płaz, czy gad?

ETAP II – rozpoznaj mnie.

ETAP III – co wiesz o TPK?

PAKIET UCZESTNIKA:

W skład pakietu uczestnika wchodzić będą:

 mapa z oznaczoną trasą i punktami I i II

 instrukcje dla poszczególnych etapów

 karty do wykonania zadań na poszczególnych etapach

 identyfikator z informacjami o uczestniku i kontaktem do organizatora

 woda 0,5l niegazowana

 słodka niespodzianka

 ołówek lub długopis

CO WARTO ZABRAĆ ZE SOBĄ:

 kompas,

 naładowany telefon komórkowy o numerze kontaktowym podanym w zgłoszeniu,

 odpowiednią odzież, w tym pełne buty i odzież przeciwdeszczową,

 zapasowe przybory do pisania

 dodatkową wodę i pożywienie wedle własnego zapotrzebowania

 zalecany mały plecak lub torba

 dobry humor

Regulamin marszu i szczegółowy opis punktacji znajduje się na stronie: www.lop.gda.pl

Galeria